Hyundai 51 milyar dolar yatırım 80 bin yeni istihdam planlıyor

Yatırım, şirketin araştırma ve geliştirme yeteneklerini genişletmeye odaklanacak ve 35,5 trilyon won tutarındaki fonların yarısından fazlası elektrikli araçlara adanmış yeni araştırma altyapısı ve montaj hatları inşa etmek için ayrılacak. Yazılım tanımlı araçlar (SDV’ler) ve batarya inovasyonu da dahil olmak üzere elektrikli araç teknolojilerinin ilerletilmesi için 31,1 trilyon won daha ayrıldı.

Grubun iddialı planı, işgücünde önemli bir artışı da içeriyor. Hyundai 80.000 yeni çalışanı işe almayı planlıyor ve işe alımların önemli bir kısmı, yaklaşık 44.000 personel, elektrifikasyon, SDV’ler ve karbon nötrlüğü girişimlerine yönelik olacak. Bu işe alım hamlesi, şirketin gelecekteki iş büyümesini destekleme konusundaki kararlılığını yansıtıyor.

Amiral gemisi Hyundai Motor ve bağlı kuruluşu Kia’yı bünyesinde barındıran Hyundai Motor Grubu, satışlar bakımından dünyanın en büyük üçüncü otomobil üreticisi konumunda. Grubun portföyünde ayrıca otomotiv parçaları üreticisi Hyundai Mobis ve Hyundai Engineering & Construction da yer alıyor.

Bu yatırım, Hyundai Motor Grubu’nun hızla gelişen otomotiv endüstrisinde, özellikle de elektrikli araç segmentinde lider olarak konumlanarak mobilitenin geleceğine stratejik olarak odaklandığının altını çiziyor.

Hyundai, bu önemli finansal taahhüt ile büyüme potansiyelini hızlandırmayı ve bu kritik alanlarda araştırma ve geliştirmesini ilerletmeyi amaçlıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x